Baw się nauką języków w Funaberii!

2017/09/08

Dzisiaj zawitałam do Świebodzic, rozmawiałam z Anetą Sterną – właścicielką Centrum Rozwoju „Funaberia”

 

Od zawsze interesowałam się po prostu człowiekiem. Już od czasów liceum pracowałam z ludźmi, najpierw z dziećmi, także niepełnosprawnymi, potem byłam wolontariuszką w hospicjum. Po ukończeniu pedagogiki pracowałam w obszarze kultury. Tam miałam możliwość poznać człowieka od podszewki – w różnym przekroju wiekowym – od malucha do seniora.

 Obserwując ludzi, zauważyłam, jak istotną rolę w życiu odgrywa rozwój, jak bardzo pomaga w poszukiwaniu sensu życia, odnajdywaniu pasji.

 

Pomysł na własną działalność?

 

W końcu przyszedł moment, w którym zapragnęłam otworzyć coś swojego. Istotnym wydarzeniem były narodziny mojego syna. Wszystko połączyło się ze sobą, dziecko było dla mnie silnym motywatorem. Jeszcze będąc w ciąży ukończyłam logopedię.

 

 

 Wyjątkowość Funaberii?

 

Wyróżnia nas holistyczne spojrzenie na młodego człowieka. Nie chodzi tylko o naukę, pomagamy również w innych sferach (terapia pedagogiczna, logopedia).

Oferta jest niezwykle obszerna.

W ofercie posiadamy szeroką gamę języków: rosyjski, ukraiński, czeski, włoski, francuski, hiszpański, niemiecki i oczywiście angielski. Uczymy także języka polskiego dla obcokrajowców. Oprócz tego prowadzimy terapię pedagogiczną i logopedyczną.

Przygotowujemy też zajęcia językowe w firmach, według indywidualnych potrzeb klienta. Są wśród nich również warsztaty interpersonalne.

 

 

Co oprócz samej nauki języka?

 

Do nauki języków dodajemy techniki skutecznego uczenia się, szybkiego czytania i pisania. Bardzo dużą uwagę przykładamy do mówienia w danym języku. Ludzie często mają opory w aktywnym używaniu języka. Łamiemy te bariery – chodzi przecież przede wszystkim o komunikację.

Logopedia i terapia pedagogiczna to zajęcia indywidualne.

 

Mamy native speakerów z języka angielskiego, rosyjskiego, czeskiego, niemieckiego. Oferta jest jednak bardzo elastyczna, jestem otwarta na indywidualne potrzeby klientów.

Zwracam uwagę na to, aby nasza kadra była stała, nie zmieniała się. Zespół jest również wymieszany osobowościowo – daje mi to możliwość dopasowania nauczyciela do charakteru grupy.

Zawsze powtarzam dzieciom, że nie są już w szkole. Tworzymy swobodną i przyjazną atmosferę.

 

Wasi uczniowie to nie tylko dzieci.

 

Dorośli rozpoczynający naukę języka obcego najczęściej mają jakiś powód – praca, miejsce zamieszkania. Jest to dla nich zwykle czas zmian. Osoby te mają ogromną energię i motywację, w związku z czym często dodatkowo rozpoczynają naukę czegoś innego, np. tańca.

 

Moją uwagę przykuły także zajęcia dla seniorów.

 

Mamy specjalną ofertę dla seniorów. Często w zajęciach uczestniczą dziadkowie, którzy przyprowadzają do nas swoich wnuków (a naszych uczniów). Zajęcia z osobami starszymi są wyjątkowe i dają dużo satysfakcji. Nie chodzi tu tylko o samą naukę języka, ale o „rozruszanie” mózgu. Sami seniorzy mówią, że nagle zaczynają pamiętać, gdzie zostawili np. klucze czy telefon. Wyraźnie czują, że jest lepiej. Przekazują między sobą informację o zajęciach. Ważny jest też aspekt towarzyski – bardzo cieszą się ze spotkań. Przeważają kobiety, dlatego też serdecznie zachęcamy również panów do skorzystania z naszej oferty.

W Funaberii mamy cały przekrój wiekowy, więc często robimy zajęcia międzypokoleniowe, łączymy grupy, tworzymy różne projekty.

 

Działacie na zewnątrz?

 

Mamy takie nasze coroczne przedsięwzięcie – wspieramy akcję DKMS (dawcy szpiku kostnego). Świebodziczanie, w szczególności młodzież, mocno się w to angażują, oddają siebie w całości, z czego naprawdę bardzo się cieszę.

 

Organizujemy też kobiece spotkania, doradzamy, eksperymentujemy, przeważnie są to tematy zdrowego odżywiania i urody – niezwykle inspirujące doświadczenia.

 

web.facebook.com/profile.php?id=100005671785861

 

Please reload