Coaching na obcasach

2018/11/30

Rozmawiałam z Beatą Preis - coach'em, trenerką biznesu.

 

Kim jest Beata Preis?

 

Prywatnie jestem szczęśliwa mamą i żoną, zawodowo, od kilkunastu lat, jestem związana z międzynarodową firmą kosmetyczną. Przechodziłam w niej przez różne etapy rozwoju mojej kariery – byłam odpowiedzialna przede wszystkim za zarządzanie zespołami sprzedażowymi i szkoleniowymi. Sama również przez pewien czas prowadziłam różnego rodzaju szkolenia i warsztaty.

 

Bardzo podobało mi się to, że mogłam przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie innym, czułam w tym naprawdę ogromny sens, dlatego postanowiłam rozwijać się dalej w tym kierunku. Ukończyłam Szkołę Trenerów Biznesu oraz wiele innych szkoleń i kursów.

 

 

Kilka lat temu poczułam w sobie potrzebę, aby zacząć się dzielić tym, co potrafię, nie tylko zawodowo, ale również wspierając innych w ich codziennych zmaganiach, pytaniach, czy problemach. Mam to szczęście, że „życie się do mnie uśmiecha”, ale też czuję, że ten „uśmiech” powinien być przekazywany dalej. Ukończyłam Szkołę Coachingu Meritum, co pozwoliło mi na profesjonalne wspieranie ludzi w ich rozwoju.

 

Organizuję też grupowe warsztaty rozwojowe – z jednej strony coaching to indywidualne spotkania, z drugiej strony kobiety świetnie współpracują w grupie, chcą się rozwijać w podobnych obszarach.

 

 

Dla kogo coaching jest dobrym rozwiązaniem?

 

Dla wszystkich, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu, dla tych, którzy stoją przed jakimś ważnym wyborem, mierzą się z jakimś problemem. Coaching jest dla wszystkich, jednak większość moich klientów stanowią kobiety, które są bardziej otwarte i gotowe na rozmowę o zmianach w swoim życiu.
Wiek czy miejsce zamieszkania nie ma tu znaczenia. Mam kontakt z młodymi osobami, dojrzałymi kobietami, spotykam się z nimi osobiście, ale prowadzę również spotkania online. Zdarzają się klienci z zagranicy.

 

Czym tak naprawdę jest coaching?

 

Coaching jest przede wszystkim partnerską relacją, rozmową bez doradzania, czy dawania klientowi gotowych rozwiązań. Nie występuję tutaj w roli eksperta, który powie co należy robić, ale wspieram w zmianie sposobu myślenia, osiąganiu celów. Moim zadaniem jest podążanie za klientem, za jego tempem, za jego potrzebami, poprzez stosowanie odpowiednich pytań i metod - pokazywanie różnych perspektyw, możliwych dróg.

 

 

Coaching, w przeciwieństwie do terapii, jest nastawiony na przyszłość. Skupiamy się na tym, co jest tu i teraz, co chcemy zmienić w swoim życiu.

Na początku klient ustala swoje cele, do których wspólnie dążymy. Prawdziwy proces coachingowy dzieje się pomiędzy spotkaniami… Wtedy tak naprawdę „wszystko pracuje” i zaczyna się zmiana.

 

Z jakimi tematami przychodzą do ciebie ludzie?

 

Są to przeróżne kwestie: zmiana pracy, rozwód, czas dla siebie, mniej stresu, motywowanie pracowników... Mogę rozróżnić dwa obszary: osobisty i zawodowy. W obszarze osobistym często pojawia się budowanie pewności siebie u kobiet, asertywność, kwestie dogadywania się z członkami rodziny (także relacje z dziećmi). Zawodowo - wszystkie obszary związane z pracą, zarządzaniem zespołem, komunikacją. Przekrój jest ogromny..

 

Często ludzie nie mają świadomości na czym polega coaching, dlatego proponuję zawsze pierwsze spotkanie wstępne i pierwszą sesję coachingową bezpłatnie. Dzięki temu można sprawdzić, czy to odpowiednia forma rozwoju dla danej osoby, czy jest chemia między nami oraz dalsza chęć współpracy i spotkań.

 

 

A warsztaty grupowe?

 

Warsztaty związane są przede wszystkim z rozwojem osobistym. Rozmawiamy o naszych wartościach, zadajemy trudne pytania, zastanawiamy się co można w naszym życiu zmienić, a co jest naszą mocną stroną. Robimy mapy marzeń, planujemy, dużo się dzieje. To fantastyczny czas wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń, pozytywnych emocji i dzielenia się dobrą energią.

 

W głębi duszy, jako kobiety, jesteśmy do siebie bardzo podobne, dlatego powinnyśmy się wspierać, by żyć w pełni sobą i tak jak chcemy!

 

Beata Preis

603 324 983

www.facebook.com/preis.beata/

Beata_Preis@wp.pl

Please reload