Cukierkowy zawrót głowy - Ciukuruku

2017/09/19

W poniedziałkowy poranek dwie siostry - Gosia i Sylwia - opowiedziały mi o początkach pewnego słodkiego miejsca na mapie Świdnicy...

 

Tak naprawdę zaczęło się od naszych dzieci. Chciałyśmy stworzyć dla nich miejsce, którego brakowało nam w Świdnicy – kolorowe, barwne, które ożywi nasze miasto. Miejsce, do którego rodzice będą mogli przyjść ze swoimi dziećmi, pobawić się, zobaczyć coś ciekawego, doświadczyć czegoś wspólnie.

 

 

Przeczytałyśmy artykuł o podobnej firmie znajdującej się we Wrocławiu. Potem w Gdańsku miałam okazję odwiedzić firmę, która jako pierwsza zajęła się tego typu działalnością – była to fabryka lizaków. Uznałam z siostrą, że to idealny pomysł dla nas. Obie byłyśmy w podobnej sytuacji – z powodu narodzin dzieci i urlopu wychowawczego musiałyśmy zrezygnować z dotychczasowej pracy. Szukałyśmy pomysłu na siebie i zajęcia, które będzie nam sprawiało przyjemność.

 

 

Przeszłyśmy do realizacji planu. Tak naprawdę to jest nasza trzecia lokalizacja – najbardziej pasująca nam pod kątem wielkości i możliwości przystosowania części produkcyjnej i części sklepowej. Lokal znajduje się w rynku. Zależało nam na tym, aby Ciukuruku stało się atrakcją turystyczną. Wadą lokalu jest niestety brak witryny i długi korytarz tu prowadzący.

 

Oferta? Warsztaty są bardzo ciekawą opcją.

 

Przede wszystkim oferujemy lizaki i cukierki wyrabiane przez nas na miejscu. Produkcja odbywa się w formie pokazów. Ustalone, cotygodniowe pokazy odbywają się w sobotę o godzinie 11:00. Wtedy dużo opowiadamy, pokazujemy. W tygodniu również można podejść i popatrzeć jak tworzymy nasze słodycze.

W soboty, po pokazie, można zrobić swojego lizaka i swoją watę cukrową. Lizaka zabiera się ze sobą, watę dzieci zjadają na miejscu. Jest także część kawiarniana, rodzice mogą się napić pysznej kawy.

Oprócz tego grupy zorganizowane (powyżej 5 osób) mogą się umówić w ciągu tygodnia na taki pokaz i warsztaty.

 

 

Słodycze produkujemy i szykujemy również pod kątem specjalnych okazji – np. Dzień Chłopaka, Dzień Nauczyciela, Komunia Św., Boże Narodzenie, Wielkanoc itd. Realizujemy też zamówienia indywidualne.

Staramy ciągle się rozwijać, wprowadzać nowe pomysły, nowe projekty – wszystko jest oparte tylko i wyłącznie na naszych wyrobach.

 

 

Jaki jest skład?

 

Używamy tylko naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. Skład w większości to po prostu biały cukier. Oprócz tego jest syrop glukozowy – nie mylić z syropem glukozowo-fruktozowym (fruktoza w inny sposób odkłada się w organizmie).

 

 

Skład naszych wyrobów jest tak naprawdę bardzo prosty.

Podczas przygotowywania masy, część z niej jest wyciągana na haku, a do środka dostają się pęcherzyki powietrza, przez co optycznie zwiększa ona swoją objętość. Przy okazji zmienia kolor na biały.

 

 

Nasze lizaki mocno rozpłaszczamy. Jest to pewna wada, ponieważ są one bardziej kruche, ale dzięki temu uzyskujemy znacznie większą średnicę – a większe lizaki są bardziej atrakcyjne dla dzieci, można z nich stworzyć coś ciekawego. Nasze lizaki (średnica 5cm) ważą 15g, a lizaki tej samej wielkości innych firm aż 45g! Staramy się, aby tego cukru było jak najmniej, a lizaki cieszyły oko.

 

 

 

 

 

 

www.ciukuruku.pl

web.facebook.com/Ciukuruku-466282130109338

 

Please reload