Minkymania

2019/03/08

W Jaworzynie Śląskiej spotkałam się z sympatyczną Elą Madetko.

 

Elu, czym się zajmujesz?

 

Szyję artykuły dla maluszków i starszych dzieci. Są to wszelkiego rodzaju kocyki, poduszeczki do wózków, wkładki, kapy, mufki, pościele. Asortyment jest szeroki – wynika to z tego, że klienci często zwracają się do mnie z zamówieniami specjalnymi. Dzięki takim prośbom na stałe wprowadziłam do oferty np. wkładki do wózka oraz otulacze do fotelików samochodowych – szczególnie popularne w okresie zimowym. Otulacz można dość mocno zapiąć, dzięki czemu dziecko czuje się bezpiecznie.

 

 

 

A jak w ogóle zaczęła się twoja przygoda z Tulinkiem?

 

Ukończyłam architekturę krajobrazu. Szukałam pracy w zawodzie, ale przypadkiem trafiłam do firmy zajmującej się produkcją toreb – zdobyłam tam pewne doświadczenie. Po urodzeniu pierwszego dziecka rozpoczęłam staż, jednak z powodu częstych chorób syna nie miał on większego sensu… Jakiś czas pracowałam jeszcze w urzędzie, jednak w końcu przekonałam się, że praca w domu – z powodu częstych zwolnień – jest dla mnie najlepszą opcją. Urodziłam drugie dziecko. Dałam radę pogodzić szycie i zajmowanie się dwójką dzieci – mąż okazał się tu nieocenioną pomocą.

 

 

 

Moja mama nauczyła mnie szyć, haftować, robić na drutach. Maszyna do szycia była w naszym domu używana cały czas. Uwielbiam szyć, dlatego postanowiłam zająć się tym na szerszą skalę. Mieszkam w niewielkiej Jaworzynie Śląskiej, więc sprzedaż przez internet okazała się doskonałym wyjściem. Towar wysyłam w różne miejsca w Polsce. Stworzyłam całą ideę, produkty, wybrałam materiały i założyłam działalność. Wspiera mnie mój mąż – pomaga mi w kwestiach technicznych.

 

 

 

Tulinek to bardzo przytulna nazwa 😊

 

Nasz starszy syn miał ulubioną pieluchę tetrową, nazywał ją „tuli”, pielucha była już mocno zużyta, a synek nie chciał się z nią rozstać nawet w przedszkolu. Uszyłam mu materiałowego cudaka „Tulistwora” vel „Tulinka” – do dziś podobne maskotki są w naszej ofercie.

 

 

Minky – co to za materiał?

 

 

Jest to rodzaj polaru, gładkiego lub z tłoczonym wzorkiem np. kropeczki, gwiazdeczki, serduszka… Jest bardzo przyjemny w dotyku i bardzo ciepły. Ma przepiękne wzory i kolory, znakomicie prezentuje się w wózkach, łóżeczkach… Z minky szyję również maty podłogowe – są świetną alternatywą dla tych piankowych.

Pomysł na lato to delikatne bambusowe kocyki i podusie.

 

 

 

 

Plany, pomysły na przyszłość?

 

Chciałabym uruchomić swój sklep internetowy. Mam także pomysł na nowy produkt: rodzaj kocyka do samochodu dla dzieci starszych (rodzaj ponczo z kapturem) – na razie powstał prototyp.

Sobie życzę więcej czasu w dzień na pracę, do września młodszy syn jest jeszcze ze mną w domu i tak naprawdę pracuję wieczorami i w nocy.

 

www.facebook.com/Tulinek-685027941627086

www.tulinek.pl

 

 

Please reload