Brafitting, czyli stanikowy zawrót głowy

2018/01/12

Co to jest brafitting i jak się stało, że zostałaś brafitterką?

 

„Bra-fitting” funkcjonuje w Polsce od kilkunastu lat i dosłownie oznacza dopasowanie biustonosza.

Zanim zostałam brafitterką pracowałam m.in. jako księgowa, dużo czasu spędzałam za biurkiem. W końcu przestałam się dobrze czuć w tej pracy i postanowiłam znaleźć sobie coś zupełnie innego. Spodobał mi się temat brafittingu, ukończyłam profesjonalne 3 miesięczne szkolenie i do dzieła!

 

 

W sieciowych sklepach ciężko o profesjonalną, dobrą poradę dotyczącą doboru biustonosza.

 

Sprzedawczynie przeszkolone są zwykle jedynie w zakresie swojej marki. Ja w sprzedaży posiadam około 17-18 marek, w związku z czym jest mi dużo łatwiej dobrać paniom odpowiedni biustonosz, zarówno rozmiarowo jak i konstrukcyjnie (krój stanika). Myślę, że około 70% pań nie dobierze biustonosza z sieciówki, bo się po prostu w niego nie zmieści. Ciężko znaleźć też obwody poniżej 70, a sporo pań takich właśnie potrzebuje. Wiele tematów dotyczących brafittingu ciągle ewoluuje, dlatego często jeżdżę na szkolenia, śledzę wszelkie nowości, aby być na bieżąco.

 

Pamiętam, że jakiś czas temu bardzo popularny był rozmiar 75B, tyle pań go nosiło…

 

Jest to rozmiar niewielkiej ilości kobiet. Klientki, które przychodzą do mnie z rzekomym 75B, wychodzą często we właściwym 70D lub 65E. Panie widzą ogromną różnicę, gdy zakładają dobrze dobrany stanik. Często przychodzą także kobiety, które twierdzą, że w ogóle nie mają biustu, a wychodzą np. z rozmiarem 65C.

 

W sprzedaży mam miseczki do rozmiaru P i nie jest to koniec rozmiarówki. Czasami panie śmieją się, że wolą przyjść do mnie i dobrze dobrać biustonosz niż wydawać pieniądze na operację zmniejszenia biustu :-)

Dobierając biustonosz zwracam dużą uwagę na jego krój. Mamy różne ramiona, plecy, żebra, wszystko dobieram indywidualnie. Tak naprawdę biustonosz to kwestia nie tylko samego biustu, ale też całej sylwetki. Oczywiście ważne jest, żeby wybrany stanik się podobał i żeby był wygodny.

 

 

Na co zwracać uwagę przy doborze biustonosza?

 

Przede wszystkim na obwód, który musi być stabilny, co nie znaczy, że za ciasny. Dobrze jest przymierzyć kilka rodzajów biustonoszy i zobaczyć, w którym fasonie najlepiej się czujemy. Fiszbiny muszą okalać całą pierś i kończyć się za tkanką piersiową. Miseczki nie mogą być za małe, biust jest wtedy ściśnięty i deformuje się, a między piersiami mogą się robić odparzenia. Prawidłowo dobrany biustonosz odciąża też kręgosłup, co czują panie z dużym i bardzo dużym biustem.

 

Należy pamiętać, żeby biustonosz prać ręcznie, zachowa on wtedy swoje właściwości, nie porozciąga się, nie zdeformuje i po prostu będzie nam dłużej służył.

Uczę także panie jak należy zakładać stanik, że piersi trzeba wygarnąć spod pachy, ułożyć. Poświęcić na tę czynność chociaż 5 sekund.

 

Pozostała oferta?

 

W ofercie posiadam także specjalistyczne biustonosze sportowe. Bieliznę sportową należy również odpowiednio dobierać – biust musi być unieruchomiony, aby nie bolał np. podczas skoków, biegów itd.

Oferuję również biustonosze dla mam karmiących. Taki stanik najlepiej jest dobrać ok. miesiąca po porodzie, ponieważ laktacja jest już wtedy unormowana i możemy wybrać stanik, który nie zrobi nam krzywdy, tzn. nie spowoduje na przykład stanu zapalnego gruczołów mlekowych.

Ponadto dostępna jest bielizna ślubna, a w sezonie stroje kąpielowe.

 

 

Staram, aby w moim sklepie kobiety dobrze się czuły, doradzam, pokazuję, do niczego nie namawiam. Poświęcam każdej z pań tyle czasu, ile potrzebuje. Dla jednych oznacza to 20 minut, dla innych nawet 1,5 godziny. Często słyszę: „Jezu, naprawdę mogę tak wyglądać”? A ja mam wtedy ogromną satysfakcję, że klientki wychodzą zadowolone i później do mnie wracają. Chciałabym, żeby kobiety przychylniej spoglądały na swoje biusty, bo nie ma brzydkich piersi, są tylko źle ostanikowane.

 

Śwdnica, ul. Kazimierza Wielkiego 12 (osiedle Zawiszów)

 

web.facebook.com/Brafitti-Salon-Bielizny-%C5%9Awidnica-406742179494389/

 

Please reload