Kamila i jej piękna profesja

2017/08/04

Dzisiejszego poranka odwiedziłam Kamilę - profesjonalną wizażystkę.

 

Kiedy się zaczęła Twoja przygoda z makijażem?

 

To, że będę wizażystką, wiedziałam już od dziecka. W podstawówce zbierałam zeszyty, do których wklejałam wycinki gazet z makijażami, które mi się podobały. Również wtedy zaczęłam się malować. Podjęłam się realizacji swoich marzeń, ukończyłam szkołę kosmetyczną we Wrocławiu, a zaraz potem wyjechałam z mężem do Włoch. Tam pracowałam jako wizażystka i stylistka paznokci, tam też rozpoczęła się moja przygoda z makijażem permanentnym.

 

 

Któregoś roku, podczas naszej wakacyjnej wizyty w kraju, było nam bardzo ciężko wracać do Włoch. Postanowiliśmy więc przenieść się z powrotem do Polski. Dlaczego? Bo kocham ten kraj, nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Tu jest mój dom. 

 

Dziewczyny obserwowały moje prace wykonywane podczas pobytu we Włoszech. Kiedy dowiedziały się, że wróciłam, szybko zaczęły się pojawiać klientki. Rozniosła się wieść, że robię dobre makijaże.

 

 

Kolejne marzenia?

 

Właśnie spełnia się jedno z nich – wraz z mężem (on zajmuje się mikropigmentacją skóry głowy) otwieramy nowe studio w Świdnicy. Żartując, mówimy o sobie – DREAM TEAM –  najlepiej tworzy się nam, kiedy jesteśmy razem. Uzupełniamy się nawzajem w wielu kwestiach.

 

 

Wykonujesz makijaże okolicznościowe, ale nie tylko?

 

Tak, zajmuję się również wizażem modelek podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych. Przeróżne sesje, zarówno dla klientek fotografów, jaki i do sesji promujących daną firmę.  Podziwiam modelki za to, że wytrzymują czasami ciężkie warunki, a przy tym muszą zachować profesjonalizm, np. grudzień, mróz, a modelka ubrana jedynie w koszulkę – kreację sylwestrową. Uwielbiam sesje, to takie ciekawe urozmaicenie codziennej pracy. Za każdym razem jestem w innym miejscu, z innymi ludźmi. Obserwuję cały proces stylizacji.

 

 

Makijaż permanentny. Na czym on polega?

 

Taki makijaż utrzymuje się do 2 lat, przy czym czasami wykonuje się odświeżenie koloru po roku. Efekt jest bardzo naturalny, uroda jest delikatnie podkreślona. Jest różnica między tatuażem a makijażem permanentnym – przy tatuażu dostajemy się do głębszych warstw skóry, w makijażu wbijamy się jedynie w warstwę naskórka, który delikatnie się złuszcza każdego dnia. Dlatego z czasem jest coraz jaśniejszy i znika kompletnie. Makijaż permanentny wykonywany jest na brwiach, ustach, powiekach (kreski). Można wykonać także nietypowe zabiegi – takie jak piegi czy rozświetlenie kącika oka.

 

 

Największa satysfakcja?

 

Uwielbiam przemiany kobiet, które widzę na zdjęciach przed i po wykonaniu każdego rodzaju makijażu. Tak naprawdę każda z nich jest moją wizytówką.

Niesamowite jest to, jak kobiety potrafią się zmienić, odmłodzić. Zmienia się nawet wyraz twarzy. Sylwetka się prostuje, kobiety wychodzą dumne, pewne siebie. To jest niesamowite!

 

Już we wrześniu zapraszamy do nowego studia. Będzie się ono mieściło na ul. Westerplatte 68 w Świdnicy. Szczegóły już wkrótce!

 

kami.estetic@gmail.com

 

tel. 531 369 757

 

web.facebook.com/kamipermanent

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload