Impreza po Pandzie!

2018/11/02

W halloweenowej scenerii rozmawiałam z Karoliną Macinkiewicz - założycielką kawiarni "Panda" w Świdnicy.

 

Skąd wziął się pomysł na założenie kawiarni dla dzieci?

 

Pomysł wziął się z życia. Mam synków, bliźniaków 2,5-letnich. Kiedy byli troszkę mniejsi, nie mieliśmy gdzie z nimi spędzać wolnego czasu. Nasze dzieci wymagały dużo uwagi, dodatkowo były za małe na tradycyjną salę zabaw.

W tamtym czasie szukałam pomysłu na siebie i swoje życie. Mój mąż jest z zawodu kucharzem, obecnie rozwija naszą kuchnię – to on mocno dopingował mnie, kiedy w głowie zakiełkowała mi myśl o otwarciu miejsca do zabaw dla dzieci, przyjaznego także dla tych najmłodszych.

 

U nas dziecko może zająć się zabawą, a rodzic w tym czasie napije się kawy. Można także smacznie zjeść. Każda mama wie, jak wiele daje wyjście z dziećmi z domu, chwila odpoczynku.

 

 

Przed ciążą pracowałam jako kelnerka, wtedy udało mi się zaobserwować i nauczyć wielu rzeczy. Uwielbiam pracę wśród ludzi, szczególnie wśród dzieci. Znajomi mówią o mnie „matka Polka wszystkich dzieci”.

Aby wnętrze wyglądało tak jak teraz, musieliśmy włożyć wiele pracy. Budynek był w opłakanym stanie. Bywały też oczywiście chwile zwątpienia… Dla mnie był to ciężki czas, trudno było ”wydostać się z pieluch”, dzieci mało nas widziały – na szczęście do pomocy mieliśmy dziadków.

Nazwę dla naszej kawiarni wymyśliła moja babcia, w honorowym miejscu wisi ręcznie przez nią haftowany obrazek przedstawiający to sympatyczne zwierzę.

 

Co oferuje „Panda”?

 

Organizujemy imprezy okolicznościowe – chrzciny, roczki, urodziny tematyczne. Widać, że dorośli tu po prostu odpoczywają, rozmawiają, jedzą, a pociechy mają zajęcie. Czasem nawet dzieci odrabiają tu lekcje. Naszymi stałymi klientami są rodzice z maluchami w wieku 1-5 lat. Natomiast jeżeli chodzi o organizację urodzin, to mamy dwa przedziały wiekowe – dla dzieci do 9 lat i 10-13 lat.

Dla starszych dzieci proponujemy trzy tematy urodzin: Pizza party (dzieci robią pizzę, jest dyskoteka), Gwiazdy Hollywood (przebrania i sesja zdjęciowa) i Disco Party. Generalnie jesteśmy w stanie zorganizować każde życzenie solenizanta. Dla młodszych można wynająć samą salę, bądź wybrać opcję z animacjami (bańki, piniaty, malowanie twarzy itd.).

 

 

Jest także możliwość zostawienia dziecka pod naszą opieką, rodzice w tym czasie mogą pozałatwiać swoje sprawy.

Ludzie bardzo ciepło nam dziękują, często aż kręci się łezka w oku.

Mamy własną kuchnię, posiłki przygotowywane są na miejscu. Dla dzieci przygotowujemy domowe frytki, pizza i pozostałe dania przyrządzane są ze świeżych produktów.

Tak naprawdę zaczynaliśmy od zera. Teraz dzieci mówią o mnie: pani z Pandy.

 

Plany, marzenia…?

 

Chcielibyśmy poszerzyć menu obiadowe, takie na co dzień - bo przy imprezach okolicznościowych jest w czym wybierać). Naszym największym marzeniem jest dom z ogródkiem, a do pełnej rodziny brakuje nam jeszcze psa.

 

https://web.facebook.com/Kawiarnia-PANDA-kawa-i-zabawa-2007994349524607/

Please reload