Piękniejsze centrum miasta

2018/02/09

Kilka dni temu odwiedziłam wyjątkowe Centrum Pięknego Ciała w Świdnicy. O tym niezwykle kobiecym miejscu rozmawiałam z Magdaleną Rumiancew-Wróblewską.

 

Jak powstało Centrum Pięknego Ciała?

 

Z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii, ale niestety nie mogę pracować ze zwierzętami ze względu na alergię. Całe życie byłam związana z administracją rządową i samorządową. Niedawno musiałam zmienić swoją ścieżkę zawodową, postanowiłam założyć własną działalność, własną firmę.

 

Długo zastanawiałam się, z jabranżą się związać. Zawsze były mi bliskie tematy medycyny estetycznej i zdrowego odżywiania, a że staram się wspierać kobiety, postanowiłam wszystko to połączyć – w ten sposób powstało Centrum Pięknego Ciała. Jest to miejsce, w którym się realizuję i w którym jestem szczęśliwa, tutaj się spełniam. Oprócz tego, że prowadzę swój biznes, pomagam również kobietom. Wiem, że kiedy tu przychodzą, otrzymują pomoc, motywację, wychodzą stąd  zadowolone i pełne energii.

 

 

Czy kobietom trudniej wystartować z własną firmą?

 

Zdecydowanie tak. Prowadzenie własnej działalności, musimy łączyć z wychowywaniem dzieci i  mnóstwem codziennych obowiązków domowych. Wiele z nas działa społecznie, angażuje się w rożnego rodzaju inicjatywy. Ja jestem pomysłodawczynią i główną organizatorką Świdnickiego Forum Kobiet – w listopadzie odbyła się już trzecia jego edycja.

Chciałabym, aby w moim Centrum miały miejsce także różnego rodzaju spotkania, szkolenia, warsztaty dla pań. Pierwsze z nich odbędzie się już w marcu, z okazji Dnia Kobiet.

 

W Centrum Pięknego Ciała obowiązuje zakaz wstępu dla mężczyzn?

 

Tak. Zależy mi na tym, aby Panie czuły się komfortowo. Z doświadczenia wiem, że panie nie chcą chodzić na siłownię lub w inne miejsca, gdzie jest dużo mężczyzn, bo się po prostu wstydzą. Tutaj mogą się czuć swobodnie w swoim towarzystwie. Wyjątkiem od tej reguły jest możliwość skorzystania z sauny dla par, ale wtedy indywidualnie ustalamy godzinę, tak aby w Centrum nie było klientek.

 

 

Jak wygląda pierwsza wizyta w Centrum?

 

Zaczynamy od konsultacji, zakładamy kartkę klientki, pytamy o zwyczaje żywieniowe, aktywność fizyczną, mierzymy, ważymy. Panie mówią nam o swoich problemach, a my doradzamy, co możemy w ich ciałach zmienić i proponujemy zabiegi. Dobieramy je w zależności od potrzeb, możliwości czasowych i finansowych klientki.

 

Proszę opowiedzieć mi o tych wszystkich maszynach, które tutaj widzę :-)

 

Urządzeniem, z którym pracujemy najwięcej, a które doskonale modeluje  nasze sylwetki jest bieżnia Vacu z podciśnieniem i lampami podczerwonymi. Po kilkunastu zabiegach następuje zmniejszenie obwodów ciała i redukcja  cellulitu. Dodatkowo możemy wspomagać się masażem na rolkach.

 

Mamy też zabiegi służące do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, np. kriolipoliza, podczas której działamy zimnem na komórki  tłuszczowe – jest to jedyna metoda doprowadzająca do  całkowitej śmierci komórek , które są potem naturalnie usuwane z organizmu. Jest to zabieg dla cierpliwych, ponieważ efekty widoczne są po 3-4 tygodniach.

 

 

Następnie mamy lipolaser – czyli zimny laser diodowy, którego światło działa na komórki tłuszczowe – tutaj dobrze obrazującym porównaniem będzie wysuszanie się winogron i tworzenie się rodzynek.

Falą radiową z kolei działamy nie tylko na komórki tłuszczowe, ale także ujędrniamy i uelastyczniamy skórę. Mamy także liposukcję ultradźwiękową, którą możemy redukować obwody ciała.

 

Nasz „kosmiczny sprzęt”, czyli urządzenie do limfodrenażu daje świetne efekty w walce z obrzękami i  wspomaga  odchudzanie. Gwiazdą centrum jest sauna na podczerwień, która poprzez rozgrzewanie, wnikanie ciepła do organizmu poprawia metabolizm i ułatwia pozbycie się zbędnych kilogramów.

 

 

W  naszej ofercie znajdują  się też profesjonalne kosmetyki ujędrniające i wspomagające odchudzanie oraz suplementy diety.

W naszym zespole oprócz kosmetologa mamy dietetyka klinicznego , który ustala indywidualne  diety. Panie otrzymują u  nas  kompleksową opiekę i wsparcie.

Już wkrótce rozszerzymy naszą ofertę o zabiegi na ciało, masaże wyszczuplające i relaksacyjne, a także zabieg terapii mikroigłowej wykonywanej za pomocą dermopena, który skutecznie redukuje rozstępy i blizny.

 

Z jakimi problemami panie przychodzą najczęściej?

 

Dużo pań zgłaszających  się do nas ma nadwagę wynikającą ze złej diety czy braku aktywności fizycznej. Są młode mamy, które pragną wrócić do formy po ciąży. Niektóre kobiety walczą  z miejscową tkanką tłuszczową umiejscowioną na brzuchu czy udach. Sporo pań, także tych szczupłych, zmaga się z cellulitem.

 

Podczas oficjalnego otwarcia centrum ogłosiliśmy konkurs – trzy panie, które do końca kwietnia stracą z nami najwięcej kilogramów oraz najwięcej centymetrów w obwodach wygrają nagrody: ekskluzywny pobyt w hotelu, catering dietetyczny bądź voucher na usługę brafitterską.

 

 

Zmiany w życiu. Czy ciężko się na nie zdecydować?

 

Tak, wymagało to ode mnie dużo odwagi. Byłam też na pewnym etapie życia, skończyłam 40 lat – wtedy poczułam, że jest to właśnie ten moment. Decyzję o powstaniu Centrum podjęłam jesienią zeszłego roku. Założyłam działalność gospodarczą,  pracowałam po kilkanaście godzin dziennie . Potrafiłam także wygospodarować czas dla siebie, uczęszczając na lekcje języka angielskiego i treningi na siłowni. Była to bardzo ciężka praca, ale mam ogromną satysfakcję, że stworzyłam tak  wyjątkowe miejsce. Teraz jestem naprawdę szczęśliwa. Przede wszystkim jestem niezależna.

 

web.facebook.com/CentrumPieknegoCialaSwidnica

 

Centrum Pięknego Ciała

ul. M. Skłodowskiej-Curie 11

Świdnica

 

 

 

Please reload