M jak makijaż... i nie tylko - salon Magdy

2017/12/01

Rozmawiałam z Magdą - właścicielką niezwykle klimatycznego i przyjemnego salonu kosmetycznego w Świdnicy.

 

Jakie były początki?

 

Zaczęło się od niewielkiego saloniku na ulicy Mieszka I, który za niewielkie oszczędności założyłam z pomocą męża. Właśnie on był taką maszyną napędową, załatwiał wszelkie sprawy urzędowe, a przede wszystkim wierzył w mój talent i to, że dzięki moim zdolnościom przyciągnę do siebie klientki. Wybrał lokal, ja go zaaranżowałam. Chciałam stworzyć tu przyjemną, ciepłą atmosferę. Potem powoli zaczęłam zdobywać stałe grono klientek.

 

 Urodziny salonu. Pokaz makijażu.

 

Lubię swoją pracę, szczególnie lubię wykonywać zabiegi, które dają naprawdę widoczny efekt.

Dziś wiele kobiet stawia na to, aby zrobić coś, co ułatwi im codzienne funkcjonowanie i co najważniejsze – da naturalne efekty. Właśnie w weekend byłam w Warszawie na kolejnym szkoleniu z zakresu makijażu permanentnego, który właśnie przeżywa swoją złotą erę. Naprawdę pięknie to wygląda, a efekt utrzymuje się odpowiednio długo (do 2 lat), oprócz tego daje nam to wiele dodatkowych możliwości np. zmiany kształtu brwi.

 

Czy tak naprawdę nie musimy się już martwić starością?

 

Przynajmniej jeżeli chodzi o starzenie się skóry i urodę, mamy bardzo wiele możliwości, aby ten proces spowolnić i przechodzić przez to zdecydowanie łagodniej. I wcale nie musimy wykonywać inwazyjnych zabiegów. Możemy spowolnić procesy starzenia w nieinwazyjny sposób np. mezoterapią igłową, gdzie wstrzykiwana substancja nie ma w sobie żadnych toksycznych składników – kwas hialuronowy jest nieusieciowany i jest naturalnie metabolizowany przez skórę.

 

             Wygrana w Mistrzostwach Wizażu Wałbrzycha.

 

Do których zabiegów chciałabyś bardziej przekonać klientki?

 

Są to na pewno zabiegi złuszczające skórę. Działamy kwasami, np. retinolem. Panie często boją się efektu zaraz „po”, tego, że skóra będzie zaogniona. Tak naprawdę nie jest się wykluczonym z życia zawodowego i wcale nie trzeba się chować w domu, za to rezultaty są niesamowite. Również zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego spokojnie możemy pokazać się na ulicy. Nowoczesne metody przynoszą naprawdę dobre efekty. 

 

Przeciwskazania?

 

Przed zabiegami klientki wypełniają ankietę, bardzo ważne jest, aby szczerze odpowiadać na wszystkie pytania, ponieważ w niektórych przypadkach możemy sobie zaszkodzić. Np. jeżeli pani chcąca zrobić makijaż permanentny przyjmuje antybiotyki bądź smaruje twarz kremem ze sterydami, zabieg może się zwyczajnie nie udać. Sterydy zawarte są również w odżywkach na porost rzęs.

Jestem też ogromną przeciwniczką solarium. 90% zmarszczek jest spowodowana promieniami UVA, a w solarium tego promieniowania jest dużo więcej niż przy zwykłym opalaniu. I to widać – czasami przychodzą do mnie młode 18-letnie dziewczyny z bruzdami na twarzy, których w tym wieku zupełnie nie powinny mieć. Bezpieczna dawka solarium to 20 minut rocznie.

 

 

Problem zaskórniaków?

 

Za zmiany trądzikowe odpowiadają między innymi hormony, stres, czy żywność wysokoprzetworzona, która powoduje skoki insuliny. Bardzo dobrze sprawdzają się tu zabiegi z użyciem kwasów – złuszczają, oczyszczają ujścia mieszków włosowych – to będzie wpływało też pośrednio na to, że nie będą się tam rozwijały bakterie. Kwasy działają przede wszystkim na przyczynę, a nie objawy.

 

Plany zawodowe?

 

Studiuję (jestem na drugim roku), kształcę się na szkoleniach i warsztatach z zakresu kosmetologii estetycznej. Chciałabym zostać szkoleniowcem, prowadzić warsztaty np. makijażowe. Niedawno prowadziłam szkolenie dla firmy Resibo, z którą współpracuję. Połknęłam bakcyla, czułam się tam jak ryba w wodzie. Bardzo lubię dzielić się z innymi tym, co robię i ciągle się rozwijam, bo trendów i nowości jest naprawdę wiele.

 

salonmagda-m.pl

web.facebook.com/Salon-kosmetyczny-Magda-M-186313638183597/

 

 

 

 

 

Please reload