Podróże z pomysłem według Malwiny

2018/01/26

W jednej z przytulnych świdnickich kawiarni spotkałam się z Malwiną Szkudlarek - opowiedziała mi o swoim Biurze Turystycznym Malva.

 

Skąd wziął się pomysł na taki biznes?

 

Ukończyłam ekonomię, a zamiłowanie do turystyki związane jest z wycieczkami, na które jeździłam razem z moim narzeczonym. Wraz z rodziną prowadzi on firmę transportową, która zajmuje się właśnie obsługą wycieczek. Tam bardzo spodobała mi się praca z dziećmi, dawanie im radości z poznawania nowych rzeczy i możliwość połączenia pracy z podróżami. Na takich wycieczkach ciągle coś się dzieje, dzieci bawią się i uczą zarazem. Uwielbiają opowiastki przewodników, ciekawe zabawy i wieczorne rozrywki jak karaoke czy dyskoteki :-)

 

 

Pomyślałam, że mogłabym sama organizować takie wyjazdy, postanowiłam zająć się tym zawodowo.

Firmę założyłam w czerwcu, a tak naprawdę wystartowałam w połowie września. Początkowo zamysł był taki, żeby organizować wycieczki jedynie dla dzieci szkolnych. Tutaj jednak w grę wchodzi sezonowość, bo w trakcie roku szkolnego jest pewien martwy okres, w którym dzieci na wycieczki nie jeżdżą. Dlatego też postanowiłam wprowadzić również wycieczki dla seniorów, wyjazdy integracyjne dla firm oraz szkolenia. Seniorzy uwielbiają takie wojaże, świetnie się na nich bawią. Mają naprawdę dużo energii :-) Myślę też o organizacji półkolonii.

Na początku było ciężko. Pierwszą wycieczkę zorganizowałam dla klasy mojej przyszłej teściowej (jest nauczycielką) – było trochę stresu, ale wszystko pozałatwiałam i pojechaliśmy.

 

 

Jakie miejsca odwiedzaliście?

 

W Zagrodzie Kraszowickiej organizowałam zabawę mikołajkową, było świetnie. Niedawno też wróciliśmy z 5-dniowego zimowiska w Zakopanem. Z grupą przemiłych, indywidualnych klientów odwiedziłam także Wiedeń. Największy zachwyt wzbudził Pałac Schonbrunn. Obecnie jestem w trakcie organizowania wycieczki do Berlina, w planach mam także zieloną szkołę (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Malbork). Myślę również o organizacji warsztatów wielkanocnych, ale o tym wkrótce :-)

Ciężko określić co cieszy się największym zainteresowaniem, bo każdy chce spróbować czegoś innego. Często wybierana jest wrocławska wioska indiańska – dzieci pod koniec tej wycieczki są zmęczone, ale bardzo zadowolone.

 

 

Oferta?

 

Przygotowując ofertę, dowiedziałam się o wielu ciekawych miejscach w naszej okolicy, o których wcześniej nie miałam pojęcia, np. ruiny miasta Miedzianka, Rezerwat przyrody Głazy Krasnoludków, czy Gorzeszowskie Skałki. Nieustannie dopracowuję katalog, planuję różne warsztaty i jeżdżę po przedszkolach i szkołach. Chciałabym wprowadzić taki powiew świeżości, coś nowego, interesującego.

Stawiam przede wszystkim na jakość. Bazuję na sprawdzonych ofertach. Zakwaterowanie dobieram na podstawie opinii znajomych mi osób, które już w danym miejscu były. Opinie zamieszczone w internecie często są niestety zafałszowane.

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, daję możliwość zmiany oferty, dorzucenia lub pominięcia któregoś punktu wycieczki, plan nie jest sztywny. Główną zaletą wycieczek z biurem jest to, że to ja zajmuję się wszystkimi szczegółami, planem wycieczki, a nauczyciele mogą skupić się na opiece nad swoimi uczniami.

Bardzo przestrzegam zasad bezpieczeństwa. Sama byłam świadkiem sytuacji, w której opiekunowie czegoś nie dopilnowali i dwie dziewczynki zostały na parkingu. Dzięki mojej interwencji, ustaleniu przewoźnika, wszystko dobrze się zakończyło.

 

 

Największe wyzwanie?

 

Najtrudniejszy dla mnie był stres, jaki ogarnął mnie przed pierwszą wycieczką. Czy dam radę, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy dzieci będą zadowolone i czy będą chciały do mnie wrócić :-)

 

malva-travel.pl

web.facebook.com/malwinaszkudlarek

 

Please reload