Energia Fitness - drugi dom Pauliny

2017/11/16

O tym, jak realizować marzenia opowiedziała mi Paulina Wójciak - właścicielka klubu Energia Fitness w Świdnicy.

 

Jak doszło do założenia Energii?

 

Źródłem inspiracji był taniec, tańczę od 7 roku życia – taniec towarzyski, estradowy, tańce narodowe – w zespole „Krąg” spędziłam wiele pięknych lat.

Moim pragnieniem zawsze było to, aby mieć szkołę tańca i chociaż długo pozostawało to w sferze marzeń, w końcu nadszedł moment, kiedy pojawiła się taka możliwość. Mój mąż Marcin jest nauczycielem wychowania fizycznego, więc postanowiliśmy to połączyć.  Znaleźliśmy lokal na Osiedlu Młodych (wychowałam się tu niedaleko). Ze względu na metraż lokalu postanowiliśmy, że oprócz lekcji tańca będzie tu siłownia i zajęcia fitness. Lokal wyremontowaliśmy – wręcz nieoceniona stała się pomoc rodziny, dzięki której udało się to w miarę szybko ogarnąć.  

 

 

Siłownia robi wrażenie!

 

Siłownia rozrastała się, sukcesywnie dokupowaliśmy nowe wyposażenie. Bardzo dbamy o to, aby sprzęt był porządny. Wszelkie usterki od razu naprawiamy. Korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców, uważamy, że należy się wspierać.

Bardzo zależy nam na tym, aby osoby korzystające z klubu, czuły się jak u siebie. Myślę, że stwarzamy przyjemną, rodzinną atmosferę. Tu nie trzeba się niczego wstydzić, czujemy się swobodnie. Bardzo dbamy o klientów, bo to jest miejsce stworzone dla nich.

Zbudowaliśmy właśnie taką naszą społeczność, klienci przychodzą do nas, niejednokrotnie opowiadają o swoich problemach. Jesteśmy z mężem w klubie codziennie (7 dni w tygodniu), więc zawsze ten kontakt jest bliższy. Poza tym kontaktujemy się, spotykamy się dość często poza siłownią, znamy swoje historie.

 

 

Oferta fitness?

 

Dużą popularnością cieszą się „Super brzuch, uda, pośladki” – gdyż najczęściej panie zwracają uwagę na te części ciała.

Świetne są trampoliny – bardzo dynamiczne, w rytmie energetycznej muzyki, światła dodają atrakcyjności. Mój mąż prowadzi Tabatę – intensywny trening interwałowy, przynoszący szybkie efekty. Polecam także zajęcia Fitness 50+ (prowadzi je moja teściowa) – świetna okazja nie tylko do ćwiczeń, które dobrze wpływają na nasze zdrowie, ale także do spotkania z ludźmi, rozmowy i po prostu wyjścia z domu. 

Kobiety w ciąży zapraszam na zajęcia Fit mama w ciąży – przynoszą efekty podczas porodu i tuż po nim. Chciałabym, aby wśród kobiet wzrastała świadomość, że ciąża to nie choroba i że ćwiczenia (oczywiście za zgodą lekarza prowadzącego) przynoszą bardzo dużo korzyści. Często zawiązują się tu bliższe znajomości – mamy spotykają się u nas na zajęciach, potem w szpitalu i wracają do nas, aby odzyskać sylwetkę sprzed ciąży.

Prowadzimy także zajęcia z piłkami – takie już bardziej wyciszające, dobrze wpływające na kręgosłup, ale i wzmacniające mięśnie głębokie. Poza tym w ofercie mamy Stepy, Cardio Shape, Fit poranki czy Trening obwodowy.

 

 

Pierwszy taniec?

 

Tak, udzielam lekcji pierwszego tańca dla przyszłych par młodych. Są to zajęcia indywidualne. Narzeczeni są bardzo przejęci. Przynoszą swój wybrany utwór, ja przygotowuję układ, jaki można do niego zatańczyć. Zawsze staram się, aby było to coś oryginalnego i nietrudnego do zatańczenia, ale takiego, żeby zachwycić gości weselnych.

Ruszył także grupowy kurs tańca towarzyskiego i użytkowego dla par.

 

Powoli włączamy się w różne przedsięwzięcia charytatywne. W tym roku zostaliśmy partnerem akcji „Podziel się”, organizowanej już po raz piąty w naszym mieście przez Fundację Piątka i Kabaret Młodych Panów. 4 grudnia odbędzie się w naszym klubie I. Charytatywny Dzień Otwarty. Będzie to zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących osób z naszego miasta. W zamian za przyniesienie np. środków czystości czy żywności długoterminowej można będzie korzystać z atrakcji przygotowanych w klubie. Niesamowita sprawa, już nie możemy się doczekać, mamy nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do zebrania dużej ilości darów i uszczęśliwienia wielu osób.

 

web.facebook.com/energiaklubfitness/

www.fitnessenergia.pl/

 

Please reload