Trening czyni mistrza

2018/03/09

Przy pysznej herbacie, m.in. o bieganiu, tabacie i diecie rozmawiałam z Sonią Rozumkiewicz - trenerką personalną.

 

Sportsmenka od zawsze :-) ?

 

Od dziecka byłam bardzo aktywna, zawsze rozpierała mnie energia. W szkole podstawowej interesowałam się koszykówką. W liceum koleżanki bardzo namawiały mnie na treningi lekkoatletyczne (biegi) – któregoś dnia postanowiłam spróbować. Trener mobilizował mnie do regularnych i częstych ćwiczeń. Podczas pierwszego obozu sportowego złapałam bakcyla i wpadłam w bieganie po uszy.

 

 

Rozpoczęłam studia z zakresu fizjoterapii, miałam zamiar pracować ze sportowcami – podziwiam ich za pasję oraz nieustanne dążenie do celu. Na studiach poznałam też mojego obecnego męża – on również jest biegaczem, stale mnie wspiera, motywuje – żyjemy w symbiozie :-)

 

Po studiach podjęłam pracę na etat, ale sportem zajmowałam się cały czas. Przyszedł czas na dzieci, w dwuletnim odstępie urodziłam dwóch synków. Po pierwszej ciąży zakiełkowała mi w głowie myśl, aby zawodowo zająć się prowadzeniem treningów i pracą z ludźmi. Zdobyte wykształcenie, własne doświadczenie oraz nabyte kwalifikacje trenerskie pozwoliły mi podjąć pracę w jednej ze świdnickich siłowni. Zafascynowałam się tabatą.

 

Na czym polega tabata?

 

Tabata trwa cztery minuty – 8 serii ćwiczeń po 20 sekund z 10-cio sekudnową przerwą pomiędzy ćwiczeniami. Całe zajęcia prowadzone przeze mnie trwają godzinę – pobudzam organizm poprzez aktywną rozgrzewkę, następnie wykonujemy 8 tabat i na końcu wyciszamy ciało wykonując stretching. Wprowadzam elementy treningu tlenowego (cardio) i siłowego, bardzo zależy mi na wzmacnianiu organizmu. Obecnie wiele osób ma siedzącą pracę, a z tym wiążą się różnego rodzaju dysfunkcje, przykurcze mięśni itp., których najczęściej ludzie nie są świadomi.

 

 

Ćwiczenia są niezwykle ważne również dla biegaczy, prawda?

 

Tak, skupiłam się na osobach biegających i gorąco zachęcam je do ćwiczeń, bo niestety niektóre z nich o tym zapominają. Zachęcam wizją lepszej kondycji i życiowych wyników w biegach.

Dwa miesiące po urodzeniu drugiego dziecka dostałam propozycję prowadzenia ćwiczeń dla Świdnickiej Grupy Biegowej. Zgodziłam się. Zajęcia zaczęły się cieszyć ogromnym zainteresowaniem. Od grudnia 2017r. rozpoczęłam też współpracę z grupą biegową z Żarowa. Założyłam działalność gospodarczą i zajęłam się zawodowo prowadzeniem zajęć grupowych oraz treningiem personalnym. Posiadam kwalifikacje do prowadzenia zajęć ze sztangami – BODY PUMP - aktualnie prowadzę je w Świebodzicach.

 

 

Jak wygląda Twoja oferta?

 

Treningi personalne (odchudzający, funkcjonalny, ogólnorozwojowy), bądź w grupach (mniejszych lub większych), indywidualny trening biegowy, tabata oraz ćwiczenia ze sztangami.

 

Dieta i sport…

 

Te dwie rzeczy łączą się ze sobą, aktualnie mówi się, że 80% to dieta, a 20% to treningi – zgadzam się z tym bez wątpienia. Ukończyłam kurs przygotowania do zawodu dietetyka, więc również profesjonalnie doradzam moim podopiecznym pod kątem skutecznej diety.

Posiadam profesjonalny sprzęt. Określam wiek metaboliczny, poziom tkanki tłuszczowej, biorę pod uwagę styl życia, aktywność danej osoby. Działam kompleksowo. Doradzam również pod kątem mojej wiedzy fizjoterapeutycznej. Robimy zdjęcia "przed" i "po", aby klienci mogli zdać sobie sprawę z zaskakujących efektów naszych wspólnych działań.
To wszystko jest moją pasja, w którą wkładam całe serce - nie wyobrażam sobie innej pracy.

 

web.facebook.com/Sonia-Rozumkiewicz-Trener-Personalny-548633085283852/

(tam również znajdziecie aktualny rozkład zajęć)

 

Please reload